התכנית לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה דינמית זוגית  |  סדנאות סופשבוע בסוכה במדבר  |  השתלמות שנתית בטיפול בדכאון  |  טיפול פסיכולוגי בחרדה
החרדה מתאפיינת בתחושת מתח נפשי, אליו נלוים לרוב גם סימפטומים גופניים העלולים להיות מבהילים בפני עצמם. תחושת החרדה יכולה להחוות בעוצמות שונות- החל במעין מתח קבוע לבין התקף חרדה משתק. החרדה יכולה להתבטא בהימנעות מדברים שמפחידים אותנו, בקשיי שינה או אכילה (מעט מדי או הרבה מדי), בסימפטומים פיזיים שונים (כמו כיווץ בסרעפת, כאבי ראש, לחץ דם גבוה או קשיי נשימה) ובתחושת מועקה.

החרדה עשויה לנבוע ממצבים שלעיתים אינם מדוברים ונשארים מתחת לפני השטח. כך קורה למשל כשאנו מרגישים שמשהו לא בסדר וחוששים ממשמעויותיו, אך לא תמיד יודעים "לשים את האצבע" על מקורו. כך קורה למשל כשאנו חוששים מפיטורים בעבודה, מרגישים שבן הזוג מתרחק  או מתנהג באופן מוזר, או שיש בעיות עם מתבגרים.
חרדה במצבים מעין אלו מאופיינים בכך שגורם החרדה אינו מודע ואינו נגיש לסובל. במובן זה השלב הראשוני של האפיון שבו לרוב הפונה מתוודע לסיבות החרדה, גורם לרוב להקלה מסבל.

חרדה יכולה גם להיות דרך התמודדות שנלמדה על ידנו כדרך להימנע מלהרגיש תחושות אחרות- כגון דיכאון, ריקנות או בדידות, או ליצור תחושת שליטה דרך ההפעלה של אנשים קרובים לנו.

הטיפול הנפוץ בחרדה- בין אם בתרופות ובין אם בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, יכול לעזור להרגיע במצבים שמתקשים לתפקד בהם, אך אינו מתייחס למקור הבעיה עצמה. הטיפול הדינמי הממוקד בא לברר את האופן שבו החרדה מתייחסת הן לדפוס פנימי והן למצבים המתרחשים במציאות, ולהתקדם לקראת שינוי הן במציאות הפנימית והן בחיצונית. זאת, מבלי להכנס לתהליכים ארוכים שאינם מכווני שינוי די הצורך.

למידע נוסף


פנו אלינו ונשמח לסייע בטלפון 0544-900-161; 077-40-40-700
או במייל ל 
 tipul@yissumim-clinic.co.il . פרטי הפניה נשמרים בסודיות.

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים