התכנית לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה דינמית זוגית  |  סדנאות סופשבוע בסוכה במדבר  |  השתלמות שנתית בטיפול בדכאון  |  


 
לימודי פסיכותרפיה: תשובות לשאלות נפוצות 

מה מייחד את תכנית לימודי הפסיכותרפיה של יישומים קליניים?
- ההתמקדות בגישת טיפול מרכזית שהינה גישה דינמית וממוקדת, בשילוב עם
  רקע דינמי עשיר
- דגש על היישום של למידה תיאורטית בדוגמאות קליניות- של המרצים והתלמידים
- החויה של בי"ס פרטי שהינו קרוב לתלמידיו ומלמד מתוך מפגש איתם
- העידוד של התלמידים לחקירה, "הפיכת אבנים" ושאילת שאלות
- החיבור בין ביה"ס למרכז טיפולי וההשתייכות לקהילת מטפלים הנמשכת גם לאחר סיום התכנית. 
 
מי המרצים בלימודי הפסיכותרפיה?
מרבית המרצים שלנו הנם פסיכולוגים קליניים, בוגרי ותלמידי מסגרות לימודים בפסיכותרפיה ופסיכואנליזה, המנוסים בהדרכה, טיפול והוראה. באופן כזה מתאפשר ללמד את הנושאים הנלמדים הן דרך הפרספקטיבה התיאורטית והן דרך הפרספקטיבה היישומית בקליניקה. למרבית המרצים נסיון הוראה והדרכה עשיר במסגרות מובילות ללימודי פסיכולוגיה ופסיכותרפיה.
 
איזו תעודה מקבלים עם סיום הלימודים?
עם סיום לימודי הפסיכותרפיה ועמידה בחובות הלימוד, מקבלים התלמידים תעודת סיום לימודי תעודה בפסיכותרפיה דינמית ממוקדת למבוגרים, ילדים ונוער, עם פרוט של היקף השעות, הקורסים שנלמדו, ההדרכה ושעות הטיפול תחת הדרכה.
 
מה ההבדל בין תכנית לימודי הפסיכותרפיה ביישומים קליניים לבין זו הנלמדת באוניברסיטאות?
כל תכנית קובעת את תנאי הקבלה ותכני הלימוד שלה באופן עצמאי המתעדכן משנה לשנה. יש לזכור כי בדומה לתכנית שלנו, תכנית לימודי הפסיכותרפיה באוניברסיטאות הינה תכנית לימודי תעודה שאיננה כפופה לאישור הועדה להשכלה גבוהה ואיננה תואר אקדמי, והמרצים המלמדים בתכניות אילו מלמדים במקומות שונים, וגם אצלנו. בתכנית שלנו אנו מלמדים בסביבת למידה נעימה, אינטימית וקשובה.
 
מי התלמידים שלומדים בתכנית?
תלמידנו כוללים מטפלים בעלי תואר שני טיפולי בעלי נסיון טיפולי: פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים רפואיים, פסיכולוגים חינוכיים, עובדים סוציאלים, מטפלים בהבעה ויצירה, קרימינולוגים קליניים, פסיכיאטרים. 
הם אנשים בעלי נסיון חיים, סקרנות ופתיחות להתבוננות מתחדשת תדיר על אחרים ועל עצמם.
 
מה התכנית נותנת לתלמידיה?
התכנית הינה טרנספורמטיבית בתהליך שעוברים בה התלמידים, מקצועית ואישית: ובעת סיום התכנית יכול כל תלמיד להעיד על הדרך המשמעותית שעשה כמטפל וכאדם מהנקודה בה התחיל את התכנית. התכנית מעניקה עמוד שדרה מקצועי, הרחבת והעמקת הידע הטיפולי, ויכולת לחבר ולהמשיג את הידע שבא איתו התלמיד לידע החדש הנלמד בתכנית.
 
כמה עבודה נדרשת מהתלמיד במהלך הלימודים?
בד"כ בין מפגשי הלימוד מתבקשים התלמידים לקרוא חומרי רקע לפגישות בהיקף של כשעתיים בשבוע.

האם הלימודים בתכנית נותנים הסמכה לעסוק בפסיכותרפיה?
נכון להיום, למיטב ידיעתנו, אין חוק פסיכותרפיה בישראל, ועל כן אין שום גורם שיכול להסמיך מבחינה חוקית פסיכותרפיסטים- ובכללם בתי ספר לפסיכותרפיה או אגודות מקצועיות.
בהעדר חוק המגדיר זאת, יכול אדם שעבר הכשרה בפסיכותרפיה, לקרוא לעצמו פסיכותרפיסט ולא יימצא כעובר על החוק.

אגודות מקצועיות הגדירו לעצמן עקרונות להסמכת חברים לאנשי מקצוע המעוניינים להתקבל אליהן. דרישות אלו מתייחסות הן לרקע האקדמי הקודם של המועמד, למשך ההכשרה ולנסיון מקצועי קודם. דרישות אלו משתנות מעת לעת והן מתפרסמות ע"י האגודות השונות. יש לציין יחד עם זאת כי משמעות החברות באגודות מקצועיות הינה לצורך פעילות משותפת בתחום המקצועי ואין להתנות בה קבלה למקום עבודה זה או אחר.
 
תוכנית לימודי הפסיכותרפיה שלנו מוכרת ע"י האגוד הישראלי לפסיכותרפיה וע"י האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת. 


יש לך בודאי עוד שאלות נוספות משלך, הקשורות להתלבטויות המקצועיות שלך. 
נשמח לעמוד איתך בקשר אישי לא רק במהלך הלימודים אלא כבר במהלך שלב ההתלבטות והמועמדות לתכנית- בטלפון 0544-900-161 או באימייל בציון טלפון info@yissumim.co.il 


למידע נוסף על התכנית:
המידע הכללי על התכנית
תשובות לשאלות נפוצות על התכנית 
למידע נוסף על צוות המרצים והמדריכים בלימודי הפסיכותרפיה
למידע נוסף על תהליך הרישום ללימודי הפסיכותרפיה
למידע נוסף על תכנית הלימודים בפסיכותרפיה- פרוט הקורסים הנלמדים
למידע נוסף באתר על אפיוני ומטרות התכנית לפסיכותרפיה
למידע נוסף על הגישה הדינמית הממוקדת הנלמדת בתכניתלימודי פסיכותרפיה, לימודי פסיכותרפיה ממוקדת, התכנית לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת, לימודי פסיכותרפיה לעובדים סוציאלים, לימודי פסיכותרפיה מוכרים, לימודי פסיכותרפיה לפסיכולוגים, לימודי פסיכותרפיה למטפלים באמנות, לימודי פסיכותרפיה לקרימינולוגים קליניים, לימודי פסיכותרפיה בצפון, לימודי פסיכותרפיה במרכז
לייבסיטי - בניית אתרים