התכנית לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה דינמית זוגית  |  סדנאות סופשבוע בסוכה במדבר  |  השתלמות לטיפול בחרדה ודכאון  |  הפסיכהסומה בטיפול הנפשי- השתלמות שנתית
 
בראשית דרכה, הפסיכואנליזה התאפיינה בעבודה ישירה עם הגוף. עם זאת, מרגע הגדרתה כ'ריפוי בדיבור' וכינון מחסום המגע, תשומת הלב לגוף הקונקרטי הלכה והצטמצמה תוך הכפפת הגופני לייצוג, למשמעות ולמילה. בעשורים האחרונים, בהדרגה, החל להתפתח שיח תיאורטי, שמשיב את הגוף "הממשי" ו"החי" למרכז תשומת הלב הטיפולית.

בהשתלמות, נלמד כיצד 
תהליכי ההתפתחות הנפשיים הראשוניים שזורים באופן בלתי נפרד בחוויה הגופנית, דרך קריאה בעבודותיהם של קליין, ביק, אנזייה, אוגדן ואחרים. נדון באופני ההקשבה הטיפוליים הנדרשים לזיהוי ועבודה עם מצבים מנטאליים ראשוניים מפרספקטיבת הגוף-נפש.
דרך קריאה בויניקוט, נלמד על היחסים הדיאלקטיים והמורכבים המתקיימים בין הגוף והנפש, ונתייחס למימד המעברי המתקיים ביחסים בינהם.
נעסוק בשלושה מופעים של פתרונות הגנתיים, שאנו מרבים לפגוש בקליניקה כאשר החיבור גוף-נפש נפגע במהלך הקשר הראשוני אם-תינוק ואם-ילד: פסיכוסומטיה, התמכרויות והפרעות אכילה.


נושא נוסף בו נעסוק בהשתלמות הינו כיצד הנטייה הטבעית לניתוק מהגוף מאתגרת את משימתם של המטפלים להיות במגע עם הגוף שלהם והגוף של המטופל. בהשתלמות נתרגל באופנים שונים תשומת לב לגוף שלנו ולמטופלינו ונלמד דרכה לקדם את השיח הטיפולי ואת איכות המפגש.
למידע מלא על תכנית הקורסים בהשתלמות


קהל היעד להשתלמות: ההשתלמות מיועדת למטפלים בעלי רקע דינמי.

מבנה ההשתלמות: ההשתלמות בנויה מ-6 קורסים שישלבו תיאוריה, דוגמאות קליניות והתנסות מעשית של המשתתפים. כל מפגש כולל 4 ש"א, ובהן מחצית תיאורטית ומחצית דוגמאות קליניות או התנסות מעשית.

היקף ההשתלמות: 27 מפגשים שבועיים, סה"כ 108 ש"א.

ההשתלמות תתקיים במשך שנה"ל תשע"ט, בימי רביעי בבוקר, בין השעות 9:45 ועד 13:15 .
מקום ההשתלמות: מרכז יישומים קליניים בבת חפר (סמוך ליציאה של כביש 6 לכיוון נתניה).


המורים בתכנית:
אורלי פישר- 
פסיכואנליטיקאית ופסיכותרפיסטית, בעלת תואר שני בטיפול בתנועה
ברכה הדר- פסיכולוגית קלינית, אנליטיקאית ביואנרגטית ואנליטיקאית קבוצתית
ד"ר גילה עפר פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית מנחה ואנליטיקאית קבוצתית
יפה פרץ- צדוק, פסיכולוגית קלינית מדריכה ופסיכואנליטיקאית
ליטל גליק- פסיכולוגית קלינית
עדי כהן- פסיכולוגית רפואית ופסיכותרפיסטית אינטגרטיבית
למידע מפורט על המורים בתכנית

עלות ההשתלמות: 6,390 ש"ח לפני מע"מ.

 
להרשמה להשתלמות יש למלא את טופס ההרשמה ולשלוח במייל כמוסבר בטופס.  למידע נוסף נא לפנות במייל או בטלפון  0544-900-161
 
לייבסיטי - בניית אתרים