התכנית לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה דינמית זוגית  |  סדנאות סופשבוע בסוכה במדבר  |  השתלמות שנתית בטיפול בדכאון  |  טיפול זוגי: קשיים בזוגיות כ"ריקוד" זוגי
טיפול זוגי עוזר להפסיק להתעלם מהקשיים שמתרבים או מתגברים ולהתמודד איתם בעזרת איש מקצוע. ריחוק או ניתוק, ריבים תכופים או התעלמות, בדידות בתוך הקשר הזוגי, קשיים סביב ההורות לילדים והמסגרת המשפחתית, היחסים המיניים או העדרם- כל אילו הינם קשיים רווחים העלולים להופיע בקשר זוגי. קשיים אילו מבטאים הן את הקשיים האישיים של כל אחד מבני הזוג והן את ה"ריקוד" שבינהם, ובד"כ הם אינם נעלמים מעצמם אלא מתעצמים ומתחזקים. הטיפול הדינמי הממוקד הזוגי מאפשר התבוננות חדשה על הדפוס הכרוני הזוגי ועל האופן המסוים בו הוא מבטא את הקשיים ביחסים אינטימיים של בני הזוג. בטיפול ישנה מסגרת מאבחנת, תומכת ומתמודדת על מנת לפתור קשיים אילו שלרוב קשה להתמודד ולפתור אותם בין בני הזוג לבד בשל המתח והכעסים שהם מציפים, או בשל קשיי התקשורת בין בני הזוג. הטיפול הפסיכולוגי הזוגי הממוקד בנושא מאפשר להביא פנימה צד מקצועי שאינו מעורב, כדי להביא לשינוי.
 
טיפול  זוגי - דינמי ממוקד
טיפול זוגי - באיזה טיפול לבחור? הגישה הטיפולית שלנו הינה דינמית וממוקדת ומוכוונת לשינוי באמצעות תהליך מעמיק. הבחירה בטיפול פסיכולוגי דינמי בבעיות זוגיות משמעה שיש התיחסות לקשיים רגשיים שבבסיס הקשר ולא מחפשים פתרונות "טכניים" של הדרכות בסגנון מה להגיד, איך להתנהג ומה להפסיק לעשות (ויפה שעה אחת קודם..). "פתרונות" אילו, למרבה הצער, אינם עובדים לאורך זמן. מצד שני, האפשרות להעזר בבירור של המוקד הזוגי- כתבנית יחסים מרכזית ולא מודעת המאפיינת את היחסים הזוגיים, עוזרת למצוא את הידיים והרגליים במערכת מורכבת של קשיים, ולהתמקד בשינוי של אותה תבנית. זאת באמצעות עבודה משותפת של בני הזוג השותפים בטיפול האחד בשני ובעצמם, במקביל לשינוי המבוקש בקשר הזוגי. 
 
טיפול זוגי- ביחד או לחוד
לטיפול זוגי, מתוקף היותו מכוון לטיפול בקשיי זוגיות, רצוי כמובן להגיע כזוג. יחד עם זאת ישנם מצבים שבו אחד מבני הזוג מתנגד לטיפול כזה או אינו מעוניין בו. כך למשל במצבים שבהם אחד מבני הזוג מעוניין להגיע לבד לבירור של נושאים הקשורים בזוגיות- האם להמשיך או לפרק את הקשר והאם יש סיכוי לשפר אותו. במקרים אחרים יש חוסר רצון או יכולת לשיתוף בן הזוג בנושאים כגון קיום קשר נוסף מחוץ לנישואין וכדומה. לכן ניתן לקיים טיפול בנושאים זוגיים גם באופן פרטני. לעיתים, אפילו ההפך- עבודה פרטנית על הקשר הזוגי מאפשרת לעקוף "מוקשים" ומסייעת להגיע ל"לב הענין". באופן כזה ניתן לעזור בהתמודדות בקשיים של אמביולנציה סביב קשר זוגי,  פחד מאינטימיות, תמיכה במצבים של בן זוג חולה ועוד.
 
טיפול זוגי לפרק ב'
בנית פרק שני או שלישי של זוגיות מוצלחת מהווה אתגר מורכב לשני בני הזוג. ילדים משני הצדדים וילדים משותפים, "אקסים" שנמצאים בתמונה והיחסים איתם הממשיכים להשפיע גם על הילדים ועל בני הזוג- כל אילו תורמים למורכבות היחסים. בנוסף לכך ישנה ציפיה לממש זוגיות שתהיה טובה יותר, ואולם לרוב הקשיים האישיותיים שהקשו על פרק א' אינם יורדים מהבמה. האפשרות לבחור אחרת ואולי גם ליצור מסגרת שונה יכולה לתת מענה מסוים אך איננה בהכרח הפתרון לזוגיות הרצויה.
טיפול זוגי ממוקד מאפשר להתייחס הן למציאות והן לפנטזיות; הן לקשיים הזוגיים והן לקשיים האישיים. לפתוח אפשרויות של שינוי וצמיחה הן במישור האישי והן במישור הזוגי.

 
למידע נוסף
פנו אלינו ונשמח לסייע בטלפון 0544-900-161; 077-40-40-700
או במייל ל tipul@yissumim-clinic.co.il . פרטי הפניה נשמרים בסודיות.
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים