יישומים קליניים- מרכז לטיפול פסיכולוגי ממוקד והכשרת מטפלים - סדנת סופשבוע -זכרונות מוקדמים
התכנית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית  |  סדנאות סופשבוע בסוכה במדבר  |  הבנות דינמיות בטיפול  |  הפסיכהסומה בטיפול הנפשי  |  השתלמות לטיפול בחרדה ודכאון  |  
צרו איתנו קשר:


 
סדנת סופשבוע של זכרונות מוקדמים בגישה הדינמית הממוקדת

בהנחיית ד"ר שלמה זלוטניק

 
 
הסדנה תתקיים בסופהשבוע של ה20 -22 ליולי בבת חפר
 
האפשרות להשתתף בסדנה מרוכזת של עבודה עם זכרונות מוקדמים הינה חוויה מיוחדת. בסדנה נלמד ונרחיב את המיומנות של זכרונות מוקדמים ככלי טיפולי משמעותי, בגישה הדינמית הממוקדת. 
להרשמה לסדנה- אנא הורידו כאן את טופס ההרשמה ושלחו אלינו. 
על הסדנה : 
 'זיכרונות מוקדמים' הנם כלי אבחוני רב עוצמה, פואטי מחד וסימבולי מאידך. התחלת טיפול בעזרת זיכרונות מוקדמים הינה אירוע מכונן הצובע את הטיפול כולו בהתכוונות טיפולית מסוימת, כפי שהיא משתקפת ב'לא מודע' במועד ההגעה לטיפול, אך גם כ'הכרח פנימי' משך כל החיים.  'הכרח' שהינו בחזקת ה'ידוע שלא נחשב' , הכמיהה שנעטפה בידי הזיכרונות הפרטיים, השומרים ובו בזמן חוסמים והופכים את הכמיהה ליגון. לרוב, אנו לומדים לחיות איתו ולהרדים אותו, אולם זמן הגעה לטיפול הוא זמן התעוררות, זמן הזדמנות, לרוב בגלל התעצמות הקושי. נלמד איך לכרות עם המטופל ברית לפני שההתארגנות ההגנתית תבוא ותעטוף אותו מחדש.
הבקשה לזיכרונות מוקדמים מתקבלת כהזמנה מה'לא מודע' של המטופל לפרוש את 'הבנתו' לגבי סיבת הפניה. 'ההזמנה' הינה סוגסטיה הנגזרת מההקשר – מועד תחילת הטיפול. כתוצאה, מתקבלת יצירה סובייקטיבית אשר אינה משקפת בהכרח את עברו של המטופל, אלא, מיקרו-קוסמוס של המציאות הנפשית שלו.  
בסדנה נלמד כלי טיפולי משמעותי המגיש על "מגש של כסף" את נושא הטיפול.  נעמיק את היכרותנו עם הביטוי הלא מודע של נושא מרכזי ונלמד לבנות את ההיסטוריה הסובייקטיבית של המטופל כנראטיב מתפתח מתוך הכאב הכרוני המתמשך כפי שהוא מאותר בשיח הטיפולי.
 
כחלק מהלמידה וההתנסות, נעבוד עם זיכרונות של המשתתפים, ככלי לימודי חוויתי אך גם מטלטל. הסדנה דורשת פתיחות, יכולת ונכונות לעזור ולהיעזר על ידי המשתתפים. הסדנה מדמה מיקרוקוסמוס של התהליך הטיפולי כפי ש'זיכרונות מוקדמים' הנם מיקרוקוסמוס שמקפל בתוכו, לרוב באופן מפוצל, את  מבנה המצוקה הפרטית.
הכרות עם האופן בו המצוקה הפרטית מאורגנת דרך הזיכרונות המוקדמים מאפשרת לזוג הטיפולי לבנות, ספק לגלות ביחד את הנרטיב של המצוקה כפי שהתפתח במהלך החיים וכפי שיכול להסביר את ההיסטוריה האישית כסדרת אירועים קשורים.

הסדנה מיועדת למטפלים בעלי רקע בפסיכותרפיה דינמית. הסדנה התקיימה מספר רב של פעמים כהשתלמות למטפלים ומתקיימת גם כחלק מתכנית לימודי הפסיכותרפיה בתכנית לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת.

הסדנה מתקיימת בקבוצה קטנה של מטפלים.

פרטים:
למידע נוסף על המנחה: שלמה זלוטניק
קהל היעד לסדנה: מטפלים עם רקע דינמי ונסיון קליני
היקף הסדנה:  24 ש"א

זמני הסדנה: 
יום חמישי, ה 20.7, משעה 15:00 ועד שעה 20:00 
יום ששי, ה 21.7, משעה 10:00, ועד שעה 17:00
יום שבת, ה 22.7 משעה 10:00, ועד שעה 17:00 
מקום הסדנה: מרכז יישומים קליניים בבת חפר (ביציאה של כביש 6 לנתניה).
סדנת חלומות ביישומים קליניים

עלות הסדנה: עלות הסדנה הינה 1,600 ש"ח כולל מע"מ.
הנחת הרשמה מוקדמת: לנרשמים עד 30.6 עלות הסדנה 1,450 ש"ח. ההוצאה מוכרת לצרכי מס וניתן לשלם במספר תשלומים.

לפרטים אנא צרו עמנו קשר בטלפון- 0544-900-161 או במייל בציון הפרטים שלכם ל  
info@yissumim.co.il
להרשמה לסדנה- אנא הורידו כאן את טופס ההרשמה   ושלחו אלינו.

למשתתפים בסדנה אנו נשלח סיסמא לרשימת הקריאה המעודכנת לקראת הסדנה.

 
לייבסיטי - בניית אתרים