יישומים קליניים- מרכז לטיפול פסיכולוגי ממוקד והכשרת מטפלים - השתלמות בטיפול דינמי ממוקד
התכנית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית  |  סדנת פרוש חלומות  |  
צרו איתנו קשר:


השתלמות בטיפול דינמי ממוקד
למטפלים במרכזים טיפוליים

 
ההשתלמות מציגה מודל יישומי לעבודה טיפולית דינמית ממוקדת, בשילוב הבסיס התיאורטי והדרכה על מקרים. הדגש הוא על עבודה טיפולית פרטנית המתייחסת לקונטקסט מערכתי, בטיפול מתמשך או מתוכנן בזמן. 

בהשתלמות נלמד כיצד הניסוח וההמשגה של מוקד טיפולי מאפשר לתכנן התערבות טיפולית גם ברמה הפרטנית של התכנים והסטינג וגם בשילוב רפרטואר עשיר של התערבויות מערכתיות שונות.

ברמה התיאורטית נערוך הכרות עם בסיס התיאוריה הדינמית הממוקדת ומושגיה המרכזיים:  צורת המצוקה, פרשנות ממוקדת/מתמקדת ומובן ה Meeting בטיפול. זאת במקביל לתרגול ולימוד של הטכניקה הטיפולית בגישה הדינמית הממוקדת. נרחיב את הטכניקה והתיאוריה לטיפול פרטני ממוקד ומתוכנן בזמן ונכיר חלק מההשלכות והיישומים לתכנון סטינג, הדרכת הורים, טיפול זוגי, עבודה דיאדית והתערבות מערכתית.

השיח הטיפולי הממוקד מתכוון לתנועה בין פנים לחוץ כהשתקפויות אחת של השנייה. תנועה זאת מאפשרת להבחין ולהדק את המעבר, הלוך ושוב, בין התערבויות פרשניות ורפלקטיביות להתערבויות ייעוציות באופיין. האפשרות לנוע בין שני סוגי התערבויות אלו וחידוד הרציונל לתנועה זו, הנה מרכזית בטיפול ממוקד. תנועה זו תורמת להגמשה וריכוך של התגובות והעמדות הנוקשות של המטופל סביב המוקד הטיפולי.

הגישה שתוצג נשענת על טכניקות שפותחו במסגרת של טיפול דינמי ממוקד וקצר מועד עם התאמתן לתיאוריות עדכניות ואינטרסובייקטיבייות בפסיכואנליזה.
המפגשים ישלבו הדרכה על הצגות מקרים של המשתתפים, כך שהם ימחישו  את המרב מהנושאים המתוארים.
ההשתלמות בהנחיית והדרכת ד"ר שלמה זלוטניק
 
נושאי ההשתלמות:
·         מהי 'צורת המצוקה'  ומהו מנגנון השינוי בטיפול? הבסיס התיאורטי למודל אדם ומודל טיפול       
·         מקומה ותפקידה של החשיבה הראשונית בחוויה של המטופל וככלי לפרשנות ממוקדת/מתמקדת
·         התנועה בין הצורך להבין את העבר- לעבודה טיפולית המתייחסת למציאות חייו של המטופל
·         המעבר מהנהון ושיקוף מתוך "שמירות, ריחוק וניטרליות", לשיח פעיל ופרשני אך מגיב
·         הובלה ובניה של המשמעות הפנימית
·         טפול אינטרסובייקטיבי ממוקד  ומרכיב ה"meeting" לצד “holding” & “containing”
·         תכנון התערבות טיפולית  - סטינג ותכנים
·         היערכות לסיום טיפול ממוקד

רקע קצר על הגישה הדינמית הממוקדת בפסיכותרפיה
פסיכותרפיה דינאמית ממוקדת נשענת על המסורת הפסיכואנליטית וככזו היא מביאה את הידע וההתבוננות המעמיקים בתהליכים נפשיים ובדפוסי קשר, רגש והתנהגות.  ההתמקדות הינה בצורה המרכזית המאפיינת את המצוקה בשיח הפנימי, המתגלה, מפוענחת ומשתנה במפגש הטיפולי ובמעגלי החיים של המטופל. מוקד זה הינו מכריע בהתחוללות הנשנית של המצוקה בחיים הפנימיים והחיצוניים של המטופל וסביבתו, ומהדהד כשיח בעל משמעות בחיי המטפל. על כן- ההתערבות הטיפולית הינה מפגש אינטרסובייקטיבי מעצים ומשנה.  הגישה מתאימה לטיפול מתמשך כמו גם לטיפול מתוכנן בזמן.

קהל היעד לתכנית: מטפלים בעלי נסיון קליני בפסיכותרפיה דינמית ו
הכרות עם תיאוריות פסיכואנליטיות, המעונינים להתוודע לטיפול הדינמי הממוקד כגישה טיפולית מוכוונת שינוי לטיפול מתמשך או מתוכנן בזמן.
 

לפרטים אנא צרו עמנו קשר בטלפון- 0544-900-161.
אפשר גם במייל בציון הפרטים שלכם ל  info@yissumim.co.il


השתלמות בטיפול דינמי ממוקד, השתלמות בטיפול ממוקד, הרצאה בטיפול דינמי ממוקד, השתלמות בטיפול קצר מועד, השתלמות בפסיכותרפיה דינמית ממוקדת, השתלמות בפסיכותרפיה ממוקדת


 
 
לייבסיטי - בניית אתרים