יישומים קליניים- מרכז לטיפול פסיכולוגי ממוקד והכשרת מטפלים - לימודי המשך בפסיכותרפיה
התכנית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית  |  סדנת פרוש חלומות  |  
צרו איתנו קשר:לימודי המשך בפסיכותרפיה- תשע"ה

מסגרת לימודי ההמשך בפסיכותרפיה מיועדת לפסיכותרפיסטים דינמיים ולבוגרי התכנית בפסיכותרפיה דינמית ממוקדת המעונינים להמשיך ולהתפתח בתחום בתוך מסגרת המשלבת למידה תיאורטית עם יישומה הקליני, דרך דוגמאות ומקרים שמביאים המשתתפים.
הקורסים מתקיימים במתכונת של מפגשים בני 4 ש"א כל אחד.
זמן המפגשים- בימי ראשון בין השעות 17:00- 20:15.
מקום הלמידה הוא במרכז יישומים קליניים בבת חפר (ביציאה של כביש 6 לכיוון נתניה).

תכנית הקורסים לשנת תשע"ה
מי מפחד מטיפול בחרדה? גישות עדכניות בפסיכותרפיה לטיפול בחרדה
בהנחיית נחמה קדם- אסולין

מרגע בואנו לעולם ועד צאתנו, הרגשת החרדה היא חלק בלתי נפרד מקשת הרגשות שלנו. בהתפתחות הרגילה, אנו מפתחים דרכים בעזרתן אנו יכולים להתמודד עם החרדות שהחיים מזמנים לנו. לעומת זאת, במקרים של הפרעות חרדה, ההתמודדות אינה מוצלחת, אין התגברות על החרדה והיא משתלטת ומנהלת את האדם. במצב זה, מביאה החרדה להימנעות, הצטמצמות ובהמשך לירידה בדימוי העצמי ובביטחון העצמי. חלק מהפונים לטיפול, מגיעים עם הפרעת חרדה ספציפית ידועה. חלק אחר, יכולים לסבול מהפרעת חרדה, או רמת חרדה גבוהה, מבלי שיהיו מודעים לכך. במקרים רבים החרדה אינה מודעת.

בקורס נלמד, כיצד לאבחן ולזהות עלייה ברמת החרדה. נכיר את הדינמיקה של הגורמים לחרדה וכיצד החרדה משפיעה על המצב הכללי של הסובל ממנה. את חרדת המפגש של המטופל עם תכנים, מחשבות, רגשות או חלקי אישיות טעונים, קונפליקטואליים, שנמצאים ופועלים באופן לא מודע. נתייחס לדינמיקה בקשר הטיפולי וכיצד המטפל יכול להתמודד עם תחושות החרדה, חוסר האונים והיאוש העוברים במנגנוני ההעברה, ההעברה הנגדית וההזדהות ההשלכתית.
בהכרת התופעה ובטיפול בה נכיר 3 גישות שונות. הגישה ההתנהגותית, כולל מושגים וכלים של CBT (טיפול התנהגותי-קוגניטיבי), הגישה הפסיכואנליטית-דינמית ; וגישה שלישית, אינטגרטיבית, אשר יכולה לשלב את תרומותיהן של השתיים, כדי שנגיע לטיפול מתאים ויעיל יותר לסובלים מחרדות. נתייחס גם לאפשרות של שילוב תרופתי בטיפול.

הקורס הוא יישומי-קליני, כך שכל למידה תאורטית תלווה בהדגמות קליניות. כמו כן, המשתתפים יוכלו להביא מקרים להדרכה ולתרגל בפועל את המושגים והכלים שיירכשו בקורס.


לקורס 10 מפגשים (40 ש"א) והוא יתקיים בין התאריכים 2.11.14 ועד 11.1.15 (ללא מפגש בחנוכה)
עלות הקורס: 2,370 ש"ח (לפני מע"מ)

להקשיב ללא מודע, בהנחיית שלמה זלוטניק

חלק מרכזי במעשה הטיפולי קשור בהקשבה ועיבוד של תכנים לא מודעים- של המטופל ושל המטפל. ההשתלמות מבוססת על ההנחה שעבודה עם הלא מודע של מטופלים מחייבת הכרות וכלי עבודה עם הלא מודע של המשתתפים כמטפלים.
בסדנא זו נרכוש כלים מושגיים מתחום הפילוסופיה והפסיכואנליזה לצורך חקר של חשיבה ראשונית ולא מודעת. הדגש הוא לא על פענוח וגילוי, אלא על בניה והתהוות של התכנים הפרשניים והלא מודעים כחלק מהשיח בקבוצה.
המכוונות היא להיבט היישומי והמעשי של רכישת מיומנות לשיח משמעותי עם חשיבה ראשונית וחומרים לא מודעים, כהצעתו של אוגדן, הרחבה והעשרה של המודע על ידי תהליכים ראשוניים ולא מודעים, תחושות וחוויות.
הסמינר כולל:
א. ידע מסורתי וכלים מושגיים בתחום חשיבה ראשונית בהתאמה להתפתחות הפסיכואנליזה
ב. מושגים וכלי חשיבה פילוסופיים ויישומם לצורך בניית משמעות סובייקטיבית בשיח טיפולי
ג. תרגול ויישום מתודולוגיה פרשנית ממוקדת בעבודה עם תכנים לא מודעים
 
דרך העבודה:
לאחר הכרות ומבוא הכולל הצגת מספר כלים מושגיים פילוסופיים ופסיכואנליטיים יבחרו על ידי
הקבוצה חמישה כלים מושגיים מבין המושגים המוצגים – כמספר המפגשים. חלק מהמשתתפים
יבחרו מושגים על מנת לחקור ולתרגל אותם דרך התנסות אישית.
כל מפגש יתחיל בסקירה תיאורטית של המושגים הנלמדים באותו המפגש וימשיך עם מחקר ותרגול
ההתנסות האישית.

 
לסדנה 5 מפגשים והיא תתקיים בין התאריכים 18.1.15 עד 14.2.15
עלות הסדנה: 1,190 ש"ח (לפני מע"מ)


זיהוי מצבי סיכון של המטופל ודרכי התערבות, בהנחיית נעה גיא
הקורס יעסוק במצבים מורכבים בהם מתפתח או נחשף תוך כדי טיפול מצב שמזוהה ומאובחן כמצב נפשי חריג המצריך התערבות של גורם טיפולי נוסף, פסיכיאטרי או אחר. מצבים אלו כוללים מצבים פסיכוטיים, התנהגויות סיכון (במיוחד אצל נוער), מצבים אפקטיביים (דכאון), הפרעות אכילה ועוד. מצבים אלו נמצאים על רצף ולעיתים קשה לזהות את הנקודה שבה יש שינוי קטגורי המחייב התערבות אחרת. הקורס יעסוק בזיהוי מצבים אלו, תוך שימוש בין היתר בהעברה הנגדית, בהיכרות ראשונית עם מצבים פתולוגיים המצריכים התערבות של גורם טיפולי נוסף, בשינויים המתחייבים בחוזה הטיפולי, ובהכלת מצבים אלו ועבודה איתם בתוך החדר. בקורס נכיר מאמרים רלוונטיים ונעסוק במקרים שיביאו המשתתפים, על הדילמות שעולות בהם, ועל מורכבות הסיטואציות הטיפוליות שנוצרו.

לקורס 5 מפגשים והיא תתקיים בין התאריכים 1.3.15 עד 29.3.15
עלות הקורס: 1,190 ש"ח (לפני מע"מ)

טראומה ודיסוציאציה מנקודת מבט התיחסותית, בהנחיית שרה גילת
הגישה ההתיחסותית רואה את נפש האדם כמורכבת "ממצבי עצמי" ( ברומברג) או כבעלת "עצמיים מרובים" (מיטשל) הקשורים ביניהם כמעיין להקת ג'ז המאלתרת מופע מוסיקאלי המשלב קולות רבים. בכל פעם עצמי מסויים תופש את מרכז הבמה והשאר נמצאים ברקע. באישיות הבריאה יש קשר זורם ותנועה בלתי פוסקת בין מצבי העצמי השונים.
כאשר מתרחשת טראומה אותו חלק עצמי שחווה אותה מפוצל ומנותק מתוך המכלול בתהליך של דיסוציאציה מתוך הצורך ההשרדותי לשמור על שלמות ואחידות העצמי מפני החוויה הבלתי נסבלת. נוצר פיצול בתוך העצמי אשר פוגע בשלמות הנפשית וביכולתו של האדם לחוות את עצמו כישות אחידה, מגובשת ומובנת לו עצמו.
בקורס ננסה להרחיב  את ההבנה של מצבים אילו ודרכי ההתערבות הטיפוליות שמציעים כותבים בגישה ההתיחסותית, תוך דגש על תפקידו של המטפל כנוכחות אקטיבית המעודדת ומאפשרת חיבור ואינטגרציה מחודשים. המטפל מאפשר סביבה בטוחה אשר בתוכה מתחילים להווצר מחדש החיבורים בין החלקים שפוצלו בעזרת יכולתו "לעמוד בין הרווחים", לחוות בתוך עצמו ובהתייחסותו למתרחש  במפגש ( גם דרך מימוש בפעולה – אנאקטמנט) את אותם חלקי עצמי שהופרדו.
 נדון בתאורי מקרה מפורטים שמייצגים טיפול בסוגים שונים של טראומות, כגון טיפול בנפגעות ניצול מיני בילדות, טיפול בנפגעי טרור ופיגועים וטיפול בניצולי שואה.


לקורס 6 מפגשים והיא תתקיים בין התאריכים 12.4.15- 17.5.15
עלות הקורס: 1,400 ש"ח (לפני מע"מ) 

לחלום את הטיפול, בהנחיית שרון שטרסבורג
הסדנה תעסוק בתהליך החלימה במובנו הרחב וכיצד הוא מתבטא בתוך הקשר והתהליך הטיפולי.
ההתייחסות לחלימה עברה דרך ארוכה מאז ראה פרויד בחלום את "דרך המלך ללא מודע". בסדנה נפגוש את חשיבתם של הוגים שהסיטו את הדגש מהעיסוק בתוכן הסימבולי של החלום אל תהליך החלימה כפונקציה מרכזית בנפש (ביון), או שרואים בה מרחב מעברי, כאשר הטיפול מתרחש באזור החפיפה בין החלימה של המטופל לזו של המטפל (ויניקוט). נתייחס לחלימה המתרחשת גם בערות ולשימוש בפונקציית ה reverie.
כותבים בני זמננו עוסקים בתהליך החלימה בתוך הקשר  הטיפולי, ומתייחסים  לשימוש בהעברה הנגדית ובאסוציאציות המטפל לחלומות המטופל (בולאס). נדון בטיפול כמאפשר למטופל לחלום חלומות שלא נחלמו, או שובשו בעברו (אוגדן), ובהיעדר היכולת לחלום כמבטא חסך ביכולת לעבודה נפשית.
הסדנה משלבת חלקים תיאורטיים, עבודה עם דוגמאות קליניות של המשתתפים, וחומרים ספרותיים המדגימים כיצד ניתן להשתמש בחלימה בתהליך הטיפולי.


לסדנה 5 מפגשים והיא תתקיים בין התאריכים 31.5.15 עד 28.6.15 
עלות הסדנא: 1,190 ש"ח (לפני מע"מ)


עלות השנה כולה לנרשמים מראש: 6,900 ש"ח (לפני מע"מ)

להרשמה אנא מלאו את טופס הרישום המצורף בזאת, שלחו לנו חזרה במייל והסדירו את תשלום שכר הלימוד. להורדת טופס רישום 
למידע נוסף אנא פנו אלינו במייל בציון רקע מקצועי וטלפון למייל info@yissumim.co.il,
או בטל. 054-330-6242

 
לייבסיטי - בניית אתרים