טיפול פסיכולוגי דינמי ממוקד
התכנית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית  |  סדנת פרוש חלומות  |  
צרו איתנו קשר:


 
הטיפול הדינמי הממוקד-
טיפול פסיכולוגי מוכוון שינוי

טיפול פסיכולוגי ממוקד: הגישה הטיפולית הייחודית במרכז הינה הגישה הדינמית ממוקדת, שהינה גישה מוכוונת שינוי במצוקתו של הפונה. הטיפול מתייחס גם להקשרים מערכתיים, ובשונה מטיפול קצר מועד- מתאים לאוכלוסיית מטופלים מגוונת, לטיפול מתוכנן לאילוצי זמן או לטיפול מתמשך.

הטיפול הפסיכולוגי בגישה מתייחס למציאות החיים כראי למציאות הפנימית ולמציאות הפנימית כמשפיעה ומתבטאת במציאות החיצונית. כיון שכך, ההתייחסות בטיפול היא לשני העולמות. במהלכו, נעבור מהמקום שבו "הקשיים קורים, חוזרים על עצמם ומתמשכים" להבנה כיצד זה קורה ולחוויה שונה, כדי שיקרה אחרת. שינוי, אפילו קטן, בהתבוננות ובחוויה הפנימית, יוכל לגרום שינוי גדול באיכות החיים - ביחסים שלך עם אחרים ובהתנהלות שלך בעולם.

פסיכותרפיה שפוגשת: השיחה הטיפולית הינה שיחה מעורבת, פעילה ופוגשת, ולא כמו בטיפול הפסיכואנליטי הקלאסי, של מטפל הנשאר במקום השמור, מהנהן ומחזיר את השאלה למטופל. כאן המטפל מציע התבוננויות ותחושות חדשות לדברים חשובים ומוכרים- מזוית שונה. 

מהלך הטיפול הפסיכולוגי הממוקד: הפגישות נערכות לרוב אחת לשבוע והתהליך הטבעי של העבודה הממוקדת הינו אפקטיבי וקצר יותר מטיפולים פסיכולוגיים רגילים. הפגישות הראשונות מיועדות לאיתור המוקד הטיפולי. מוקד זה הוא התבנית הבסיסית של חשיבה, רגש והתנהגות המלווה אתנו , לרוב באופן לא מודע, במהלך החיים וקשור לסיבת הפנייה לטיפול. הגדרת המוקד נעשית בעזרת זיכרונות ילדות אולם העבודה מוכוונת הווה, עתיד ושנוי משמעותי. ה"מוקד" הוא לעולם ה"מנוע" הרגשי המשמר את הבעייתיות ועל כן רק דרכו ניתן לייצר שנוי.

מהות העבודה היא חזרה על ההתגלויות השונות של המוקד בנגזרות החיים השונות ויצירת האפשרות מבחינת המטופל לבחור אחרת. זאת מתוך תנועה מתמדת מהעולם החיצוני לעולם הפנימי וחוזר חלילה. מהות עבודה זאת של הטיפול הדינמי הממוקד היא גם "רוח המרכז", המתמחה ב"תפר" בין ה"חיים" לקליניקה.

מגוון הטיפולים הפסיכולוגים כוללים:
- טיפול פסיכולוגי פרטני- לצעירים ומבוגרים
- טיפול זוגי
- הדרכת הורים


למידע מקצועי נוסף על טיפול דינמי ממוקד:

Zlotnik, S.: Focused Interpretation: Theory and Practice in Psychoanalytic Psychotherapy, IJP-Open 

זלוטניק, ש. במי מטפלים בטיפול הזוגי, בטיפולנט, יולי 2017
זלוטניק, ש. האם נסיגה לתלות והשענות הן חלק חיוני מטיפול דינמי ממוקד ואם כן, כיצד? הרצאה שנתנה במסגרת יום העיון ,רגרסיה לתלות שהתקיים ב5.6.15, מטעם האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת. 
זלוטניק, ש. על יתרונותיו של הטיפול הדינמי הממוקד, פסיכולוגיה עברית 2007


 ר"ח חצב 46, בת חפר (ביציאה של כביש 6 לנתניה)
ר"ח שמעון התרסי 9 ת"א

למידע ועדכונים עשו לייק לדף הפייסבוק שלנו :
https://www.facebook.com/YissumimC
 

אתם מוזמנים להיות בקשר:
בנושא לימודים והשתלמויות, לפניה לטיפול או בכל נושא אחר - 

          בטלפון 0544-900-161

          אפשר גם במייל בציון פרטים ב info@yissumim.co.il 

 

לייבסיטי - בניית אתרים