יישומים קליניים- מרכז לטיפול פסיכולוגי ממוקד והכשרת מטפלים - ספרי פסיכותרפיה
התכנית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית  |  סדנת פרוש חלומות  |  
צרו איתנו קשר:ספרי פסיכותרפיה ופסיכואנליזה
 
אוגדן, תומס: על אי היכולת לחלום
הספר הינו אסופת מאמרים פורצי דרך, בהם מסביר אוגדן רעיונות מרכזיים שלו: האינטרסובייקטיביות בטיפול ו"השלישי האנליטי", המבטא רובד חווייתי שאינו זהה לסובייקטיביות של המטפל או המטופל, אך נשען על שתיהן; ה-reverie – מחשבות, תחושות גופניות, דמיונות וזכרונות העולים בתודעתו של המטפל בעת הפגישות ובמבט ראשון אינם קשורים למטופל, אך מתגלים בהדרגה כמפתח לעולמו הפנימי; זיהוי חוויות של חיוּת ושל מוות נפשי ודרכים שהטיפול הפסיכואנליטי יכול לשקם בעזרתן חיוּת; והיכולת ליצור חלומות ולהתחבר אליהם כאמצעי "לחלום את עצמך אל תוך קיום".


אוגדן, תומס: מצע הנפש
אוגדן סוקר באופן מקיף את התפתחות המושגים אובייקטים פנימיים ויחסי אוביקט פנימיים ודן בתרומתם התיאורטית והקלינית של קליין, ביון וויניקוט. הספר מזקק ומבהיר את משמעותה של תיאורית יחסי האוביקט לחשיבה ולפרקטיקה הפסיכואנליטית.

 
אנדרסון: מאמרים קליניים על קליין וביון
תרומותיהם של מלני קליין ווילפורד ביון לתאוריה הפסיכואנליטית הובילו להתקדמות משמעותית בהבנת נפש האדם. רעיונותיהם מתבססים על גילויו של פרויד ועל עבודתם הטיפולית עם מטופלים מבוגרים וילדים במצבים רגרסיביים מאוד.

המחשבות והרעיונות של קליין היו בעלי השפעה גדולה מאוד. הם יצרו את הבסיס לכמה תאוריות של יחסי אובייקט, וכן לחידושים ושינויים בחשיבה הפסיכואנליטית בת זמננו. ביון הרחיב את המושגים של קליין ופירש אותם בדרכו, ולכן מתייחסים כיום לעתים לחשיבה הקליינאנית כאל חשיבה קליינביוניאנית.

בספר תשעה מאמרים שהועברו כהרצאות לקהל רחב על-ידי תלמידיהם וממשיכי דרכם של קליין וביון. במאמרים יש עיבוד תאורטי של המושגים, והם מאפשרים לקורא לבוא במגע עם צורות חשיבה שמעוררות שאלות רבות בצורה מעוכלת ומעובדת יותר. כל המחברים משתפים אותנו בהתנסויות הקליניות האישיות שלהם, ובעזרתן מאפשרים לנו להבין את החשיבה המורכבת והעמוקה של קליין וביון.

בולאס, כריסטופר: השאלה האינסופית
ספר מרתק שבו נעזר בולס בחומרים קליניים כדי להבהיר את התאוריה הפסיכואנליטית בדבר הדחף האנושי לשאול שאלות. דחף המפעיל אותנו בצורות מגוונות, לאורך חיינו. הספר מתאר כיצד שיטת האסוציאציות החופשיות של פרויד מספקת תשובות הן למטפל והן למטופל ומאפשרת גם זרימה הדדית של שאלות נוספות.

הספר כולל דוגמאות מפורטות של שעות טיפול המאירות היבטים מהותיים בשיטת האסוציאציות החופשיות וביישומה. לדברי המטופלים מוענקות משמעויות חדשות באמצעות דיון בהם עצמם, וכן במסגרת תאורטית רחבה בדבר הלוגיקה של ההמשכיות: באמצעות הקשבה ללוגיקה של האסוציאציות החופשיות, טוען בולס, אנו יכולים לגלות קול לא-מודע עשיר ומורכב, כשעצם הגירוי לשאול שאלות נוספות תורם לעתים קרובות לתהליך האנליטי הרבה יותר מאשר פירושן.

ביון: במחשבה שניה
הספר הינו אוסף מאמרים העוסקים  בתהליכים הלא מודעים, המילוליים והבלתי מילוליים, הגלויים והסמויים, המתרחשים בין המטפל למטופל בתהליך הפסיכואנליטי. ביון מפתח את חשיבתו הקלינית ומדגימה באמצעות תיאורי מקרה הצלווים בהערות פרשניות.

לפלנש ופונטליס: אוצר המילים של הפסיכואנליזה
ספרם הקלאסי של לפלאנש ופונטאליס מביא לקורא בירור מעמיק של מושגי מפתח בפסיכואנליזה. הוא מציע חשיבה – מן הפשוט ביותר אל המורכב ביותר – על מכלול המושגים שפיתחו פרויד, ואחרים בעקבותיו, כדי לתאר ולהסביר את תגליותיה של הפסיכואנליזה ואת החשיבה הפסיכואנליטית.

מיטשל ובלאק: פרויד ומעבר לו
בספר פרויד ומעבר לו מתארים מיטשל ובלאק את התפתחות החשיבה הפסיכואנליטית ואת התמורות העצומות שעברה. סטיבן מיטשל ומרגרט בלאק מתארים את החשיבה הפסיכואנליטית העכשווית שהתפתחה לאחר פרויד באופן שהוא מעניין ונגיש לקהל קוראים רחב. רעיונות ומושגים מרכזיים משל הוגים פסיכואנליטיים כגון פרויד, אנה פרויד, הרטמן, סאליבן, קליין, ביון, ויניקוט, פיירברן, אריקסון, קוהוט, קרנברג, לואוולד, שייפר ולאקאן מקובצים כאן לראשונה, והספר משרטט את תרומתם ומיקומם בתולדות הרעיונות הפסיכואנליטיים.

נוי, פנחס: פרויד והפסיכואנליזה
מושגיו של פרויד הפכו לחלק מאוצר המילים הפסיכולוגי שלנו: מחשבות ורגשות לא מודעים, קונפליקט, פשר החלומות, חושניותה של הילדות. התיאוריות של פרויד, גם אם רבות מהן שנויות היום במחלוקת, השפיעו רבות על ההתיאוריות שהתפתחו מהן. הספר מציג את התיאוריות ושיטות העבודה של פרויד על פי מהלך התפתחותן ההיסטורי, תוך ניסיון להבין אילו בעיות קליניות העסיקו את פרויד בכל שלב, איך ניסה לענות עליהן ומה הניע אותו לשנות ולפתח מודלים ותיאוריות חדשות מדי פעם. מודלים ותאוריות אלו נבחנים בעין ביקורתית עכשווית, במגמה להבין את הסיבות שגרמו לחלקם להיעלם במשך שנים, ולאחרים - להפוך עם הזמן לעקרונות יסוד של הפסיכואנליזה ושל רוב שיטות הפסיכותרפיה הדינאמיות עד עצם היום הזה. כתיבתו של נוי בהירה ומרתקת והספר מאפשר התוודעות מעמיקה לתורתו של מי שגיבש ועיצב את קווי המתאר של הפסיכואנליזה והחשיבה הדינמית.

נוי, פנחס: הפסיכואנליזה אחרי פרויד

ספרים שנוגעים מזוית אחרת
נוי, בלהה: זמן שאול- מסע משותף אל הסוף

ד"ר שבתאי נוי, מבכירי הפסיכולוגים בישראל, נפטר בגיל 68 מגידול ממאיר במוח. ד"ר בלהה נוי, רעייתו, כתבה ספר פרידה, שבו היא מתעדת את את תהליך התמודדותו והתמודדותהו עם מחלתו הסופנית.
נוי מלווה את בעלה בסבך המערכת הרפואית, על יתרונותיה וחסרונותיה; היא לומדת את מחוזות הטיפול הסיעודי ומתחבטת בבחירה שבין הכנסת עובד זר שיפלוש אל המרחב האישי של בני הבית, לבין טיפול בכוחות עצמה; היא מתמודדת עם השינויים המהותיים המתרחשים במבנה המשפחתי, כאשר מי שהיה ראש המשפחה עד אז אינו יכול עוד להכריע בסוגיות הקשורות לעצמו, וודאי לא בסוגיות הקשורות לזולת; היא בוחנת טיפולים קונבנציונליים ואלטרנטיביים, והיא נותרת ערה לרצון בעלה ולצרכיו, גם כאשר הממסד רואה בו חולה סופני.
נוי מזמינה את הקורא לצאת איתה למסע הכואב הזה של אובדן עצמאות ואוטונומיה, תוך שמירה על כבוד האדם, ומצליחה להציג דילמות קשות שעימן מתמודדים המטפלים בחולים סופניים, ולא תמיד מצליחים למצוא להן מילים.
מסע הפרידה של בלהה מבעלה הוא מסע פרידה מרגש ומפרה, הדן ממקום אישי בשאלות מקצועיות ומעניין לאנשים המתמודדים עם חולי ומוות- ומי לא?

לימודי פסיכותרפיה, לימודי פסיכותרפיה ממוקדת, התכנית לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת, לימודי פסיכותרפיה לעובדים סוציאלים, לימודי פסיכותרפיה מוכרים, לימודי פסיכותרפיה לפסיכולוגים, לימודי פסיכותרפיה למטפלים באמנות, לימודי פסיכותרפיה לקרימינולוגים קליניים, לימודי פסיכותרפיה בצפון, לימודי פסיכותרפיה במרכז
לייבסיטי - בניית אתרים