השתלמות למטפלים בניתוח חלומות
התכנית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית  |  סדנת פרוש חלומות  |  
צרו איתנו קשר:


 

חלונות לחלומות-

כלים פסיכולוגיים לניתוח חלומות

סדנת השתלמות למטפלים

 

האם חלומות יכולים להפוך לשיח עמוק, משמעותי ויישומי בעבודה הטיפולית והעצמית שלנו?

את הצירוף הבלתי ברור של תמונות, עלילה מוזרה ואווירה נלמד לתרגם מזיכרון בלתי מובן להמלצה פנימית שכדאי שנקשיב לה- כמטפלים וכחולמים.
החלומות שלנו הם תכנים לא מודעים העוסקים בשאלות מרכזיות בנושאים שחשובים לנו באמת: ביטחון, שייכות, אהבה וערך. החלום מעבד שאלות אלו ומייצר עבורנו מסר מורכב, עשיר ומדויק של הבנה ופתרונות, רק בשפה שרובנו איננו שולטים בה: שפת החלום. כמטפלים, נוכל לתרגם את המידע החשוב של החלום להתוודעות לתכנים, התלבטויות ודרכי פתרון אפשריות בהן עסוק החולם.

כיצד ניתן להבין חלומות? בסדנה נלמד על משמעות החלומות, כיצד ניתן להבינם ומה הם יכולים ללמד אותנו כמטפלים. מה תפקידם כמנגנונים היוצרים זהות וריפוי עצמי. נפגוש וננתח חלומות שיביאו המשתתפים במתודולוגיה הדוקה וקפדנית אשר תודגם ותילמד כהתוודעות ראשונית. נכיר את שתי המערכות הנפרדות שלנו של חשיבה, מוטיבציה, תחושה, הרגשה, שיפוט, הערכות וקבלת החלטות. נראה כיצד החלום מייצג את דרך הפעולה של מערכת החשיבה הראשונית כסוג אחר של יעוץ עצמי.

הגישה שבה נשתמש - היא הגישה הפסיכודינאמית הממוקדת, המבוססת על פסיכואנליזה עדכנית באוריינטציה אינטרסובייקטיבית ופעילה. הגישה רואה בחלומות אפשרות לגיוס משאבים אלטרנטיביים לאלו המתקיימים בערות. כך נוצרת אפשרות לקדם בעיות שהחולם עסוק בהם, לרוב במציאות הפנימית והרגשית.

כלים למטפלים- חלונות לחלומות היא סדנה חווייתית-לימודית, שמעניקה למטפלים כלים לעבודה עם חלומות וככלי להכרות עצמית. היא מיועדת למטפלים המעוניינים להעשיר את היכרותם עם הביטוי הלא מודע של נושא מרכזי, האופן בו הוא מפותח לנראטיב עשיר וכיצד הוא מעובד למסר מדויק בו כל פרט חלומי הינו בעל משמעות. העבודה הקבוצתית בעזרת ההנחיה תוכל לשמש ראי אנושי פנוראמי משמעותי ותומך.

מנחה הסדנה- שלמה זלוטניק, פסיכולוג קליני בכיר ומנהל מכון יישומים קליניים וביה"ס לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת.

הפרטים:
הסדנה תיערך במהלך חודש ספטמבר לפני ראש השנה במכון מופ"ת בת"א (ליד סמינר לוינסקי)
* סדנת שלישי אחה"צ- תתקיים בימי שלישי, בין השעות 17:00 ל 21:30, במשך 3 מפגשים בתאריכים 6.9.11, 13.9.11, 20.9.11
סדנת בוקר ששי- תתקיים בימי ששי, בין השעות 9:00 ל 13:30, במשך 3 מפגשים בתאריכים
9.9.11, 16.9.11, 23.9.11
עלות הסדנה - 1,200 ₪, כולל מע"מ, וניתן לשלמה ב- 4 תשלומים ללא ריבית.

לפרטים והרשמה אנא צרו עמנו קשר בטלפון 054-330-6242 או במייל בציון פרטים ל- -info@yissumim.co.il

לייבסיטי - בניית אתרים