יישומים קליניים- מרכז לטיפול פסיכולוגי ממוקד והכשרת מטפלים - סדנאות סופשבוע בסוכה במדבר
התכנית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית  |  סדנת פרוש חלומות  |  
צרו איתנו קשר:


סדנאות "סופשבוע חלומי" של למידה חוויתית ב"סוכה במדבר"
 
1. סדנת עבודה עם זכרונות מוקדמים: 31.5.18- 2.6.18
2. סדנת פרוש חלומות ב': 14.6.18- 16.6.18
פסיכולוגיה עברית,לימודי פסיכותרפיה,יהת,שתי"ל, איגוד העובדים ה
בהנחיית ד"ר שלמה זלוטניק
 
אחרי ההרגשה המיוחדת והחזקה שהיתה בסדנאות פרוש החלומות ב"סוכה במדבר", נקיים בקרוב 2 סדנאות נוספות כאלו במאי-יוני. בסדנאות נלמד ונחווה את המיומנות של פרוש חלומות ושל עבודה עם זכרונות מוקדמים של המשתתפים ככלים טיפוליים משמעותיים; ננוח, נשוחח ונאכל טוב, והכל במדבר. השתתפות בסדנה היא חויה והתנסות משמעותיים לעבודה המקצועית ולהכרות עם חלקים לא מודעים של עצמנו. הסדנאות מתקיימות בקבוצות קטנות של מטפלים בלבד. להרשמה לסדנה- אנא הורידו כאן את טופס ההרשמה ושלחו אלינו. 
 
השתלמות למטפלים פרוש חלומות
 
סדנת פרוש חלומות : בסדנה נלמד איך להפוך חלום לשיח משמעותי על החיים של המטופל. זהו הבסיס של עבודת החלום – לנוע בשיח במשמעויות המסומנות בחלום כפי שהן מתפתחות ומתגלות כמיוצגות בחיים. משימה זאת היא ה'ריצפה' של עבודת החלום -  שלא משאירה את החולם לבד עם חלומו ומובניו. מעבר לה, נלמד את המתודה של בניית נרטיב החלום בשיח הטיפולי, מתוך עבודה משותפת עם המטופל. כיצד לעבד, ספק לגלות וספק לבנות את ה'אמירה החלומית', את המסר שאמור לעבור מהאדם הישן אל החשיבה הראשונית שלו כאשר יהיה ער. האם נוכל לתווך ולסייע בהעברת המסר הזה? נאתר ביחד את ה'נושא' של החלום, נבחן מה החלום 'עושה' עם נושא זה ובכך נאתר את ה'נשוא' של האמירה החלומית ונבחן האם החלום 'מציע' כחלק מהאמירה החלומית, גם, 'מושא' - תוצר אפשרי של 'כיוון ההתבוננות' שהחלום מכוון אליו. המשמעויות של פרקטיקה זו מסתעפות ומרתקות, אולם גולת הכותרת היא האפשרות להקשיב להתבוננות הרעננה של החלום על הנושא שנבחר לחלימה ומתבהר בעבודת החלום כמרכזי בחיים.
הפרקטיקה והמתודה שנלמד ממוקמות באזורים של חשיבה התייחסותית עדכנית עם תרומות של אוגדן והצגה של רעיונות פילוסופיים מרתקים בעיקר מהתחום של חשיבה על תהליכים אינטנציונליים. 

סדנת חלומות ב'- מיועדת למטפלים שהשתתפו בסדנה קודמת ומעונינים להמשיך להתנסות וללמוד בעבודה זו.

סדנת
זיכרונות מוקדמים 
בקשת זיכרונות מוקדמים בתחילת הטפול מאפשרת למטפל לאפיין ב"טיוטה ראשונה" מהי 'סיבת המצוקה' אשר הביאה את המטופל לפנות לטיפול. הבקשה לזיכרונות מוקדמים מתקבלת כהזמנה מה'לא מודע' של המטופל לפרוש את 'הבנתו' לגבי סיבת הפניה. 'ההזמנה' הינה סוגסטיה הנגזרת מההקשר – מועד תחילת הטיפול. כתוצאה, מתקבלת יצירה סובייקטיבית אשר אינה משקפת בהכרח את עברו של המטופל, אלא, מיקרו-קוסמוס של המציאות הנפשית שלו.   במפגשים אילו נלמד כלי טיפולי משמעותי המגיש על "מגש של כסף" את נושא הטיפול.  נעמיק את היכרותנו עם הביטוי הלא מודע של נושא מרכזי ונלמד לבנות את ההיסטוריה הסובייקטיבית של המטופל כנראטיב מתפתח מתוך הכאב הכרוני המתמשך כפי שהוא מאותר בשיח הטיפולי.

הגישה שבה נשתמש ואותה נכיר היא הגישה הדינמית הממוקדת. בסדנה נקבל עליה רקע קצר ונעמיק בכלים שהיא נותנת לפענוח והבנת משמעותם של חלומות ושל זכרונות מוקדמים. נלמד לעבד אותם ולהשתמש בהם כאמצעי האצה והמחשה טיפוליים. נפרש את החלומות/ זכרונות מוקדמים של כמה מהמשתתפים שירצו בכך, כדי ללמוד את העבודה הטיפולית שמתאפשרת באופן זה.

הסדנה דורשת פתיחות, יכולת ונכונות לעזור ולהיעזר על ידי המשתתפים במהלך הסדנה. הנוכחות של ה"אחר" היא מכרעת לצורך החוויה ההתפתחותית המתרחשת במהלך השיתוף.

הסדנאות מיועדת למטפלים בעלי רקע בפסיכותרפיה דינמית. הסדנה מעניקה דרך התנסות חוויתית –לימודית כלים טיפוליים להכרות עצמית. הסדנאות התקיימו מספר רב של פעמים כהשתלמות למטפלים ומתקיימות גם כחלק מתכנית לימודי הפסיכותרפיה בתכנית לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת.

הסדנאות מתקיימות בקבוצה קטנה של מטפלים, אנא הקדימו הרשמתכם כדי להבטיח מקום.

 
פרטים:
למידע נוסף על המנחה: ד"ר שלמה זלוטניק
קהל היעד לסדנה: מטפלים עם רקע דינמי ונסיון קליני
היקף הסדנה:  20 ש"א

זמני הסדנה: החל מיום חמישי, ב 15:00 ועד יום שבת, בשעה 17:00.
השהיה במקום: לינה של בין 2-4 בסוכה, בכל סוכה מזרוני לינה נוחים על מחצלות, ופינת ישיבה בחוץ.
את הארוחות נאכל יחד בסוכת הארוח המרכזית והן כלולות במחיר הסדנה. הארוחות צמחוניות, עשירות וטעימות. במקום יש גם ברכה אקולוגית שנעים לשחות בה.

עלות הסדנה: העלות כוללת את ההשתתפות בסדנה, לינה במקום וכלכלה מלאה. עלות הסדנה הינה 2,200 ש"ח כולל מע"מ.  ההוצאה מוכרת לצרכי מס וניתן לשלם במספר תשלומים.
מקום ההשתלמות: סוכה במדבר נמצאת שבעה ק"מ מערבית למצפה רמון, בלב המדבר ובגובה של 900 מ'.  המקום מציע לאורחיו את האפשרות לחוות את המרחב, השקט והאוויר הנקי של המדבר, ללא גדרות וללא עמודי חשמל וטלפון. "סוכה במדבר" יושבת על גבול שמורת הטבע רמון, ומשמשת כ"שמורת אדם וטבע" בפני עצמה.לפרטים אנא צרו עמנו קשר בטלפון- 0544-900-161 או במייל בציון הפרטים שלכם ל  info@yissumim.co.il
להרשמה לסדנה- אנא הורידו כאן את 
טופס ההרשמה  ושלחו אלינו

למשתתפים בסדנהכניסה לרשימת הקריאה (נדרשת סיסמא). אנו נשלח סיסמא לרשימת הקריאה המעודכנת לקראת הסדנה.

 
השתלמות למטפלים
סדנת פרוש חלומות, סוכה במדבר, השתלמות בפסיכותרפיה, סדנת סופשבוע למטפלים
לייבסיטי - בניית אתרים