סדנת פירוש חלומות
התכנית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית  |  סדנת פרוש חלומות  |  
צרו איתנו קשר:חלונות לחלומות:
סדנת פרוש חלומות בגישה הדינמית הממוקדת
בהנחיית ד"ר שלמה זלוטניק
 
נרשמים עכשיו לסדנה שתפתח בקרוב בקבוצה קטנה בבת חפר


חלומות, כ"דרך המלך אל הלא מודע" מהווים אמצעי טיפולי ייחודי ובעל ערך רב בטיפול הדינמי. סדנה זו מציעה טכניקת עבודה ייחודית עם חלומות המבוססת על גישת הטיפול הדינמי הממוקד.
 
בסדנה נלמד איך להפוך חלום המובא לטיפול לשיח משמעותי על חיי המטופל, תוך תנועה מהמשמעויות המסומנות בחלום לאופנים השונים בהם הן מיוצגות בחיי המטופל. נכיר את המתודה של בניית נרטיב החלום בשיח הטיפולי מתוך עבודה משותפת עם המטופל: כיצד לעבד, ספק לגלות וספק לבנות, את ה'אמירה החלומית', את המסר שאמור לעבור מהאדם הישן אל החשיבה הראשונית שלו בעירות? האם נוכל לתווך ולסייע בהעברת המסר הזה? נאתר ביחד את ה'נושא' של החלום, נבחן מה החלום 'עושה' עם נושא זה ובכך נאתר את ה'נשוא' של האמירה החלומית ונבחן האם החלום 'מציע' כחלק מהאמירה החלומית גם 'מושא' - תוצר אפשרי של 'כיוון ההתבוננות' שהחלום מכוון אליו. המשמעויות של פרקטיקה זו מסתעפות ומרתקות, אולם במרכזן עומדת האפשרות להקשיב להתבוננות הרעננה של החלום על הנושא שנבחר לחלימה, ומתבהר בעבודת החלום כמרכזי בחיי המטופל.
 
הגישה עליה נשענת עבודת-חלום זו היא גישת הטיפול הדינמית הממוקדת. הסדנה תכלול התייחסות לרקע והעקרונות המרכזיים של הגישה, תוך התמקדות והעמקה בכלים שהיא נותנת לפענוח והבנת משמעותם של חלומות. נלמד לעבוד עם כלים אלו ולהשתמש בהם כאמצעי האצה והמחשה טיפוליים. זאת, תוך התייחסות לחשיבה ההתייחסותית, לרעיונותיו של אוגדן ולרעיונות פילוסופיים אשר עומדים בבסיס גישת הטיפול הדינמית הממוקדת.
 
לצד החשיבה והלמידה הקלינית-תיאורטית, נתנסה בפירוש חלומותיהם של משתתפים שירצו בכך כדי לתרגל את הבניית השיח הטיפולי סביב חלומות העולים בטיפול. בהתאם ובדומה לתהליכים המתרחשים בטיפול, הסדנה דורשת פתיחות, יכולת ונכונות לעזור ולהיעזר על ידי המשתתפים במהלך הסדנה- נוכחות ה"אחר" היא מכרעת לצורך החוויה ההתפתחותית המתרחשת במהלך השיתוף.
 
הסדנה מעניקה, דרך התנסות חוויתית-לימודית, כלים לעבודה עם חלומות ככלי טיפולי להכרות עצמית. הדגש הוא על התהליך המתפתח בסדנה ולכן מומלצת גם למטפלים מנוסים בעבודה עם חלומות. הסדנה התקיימה מספר רב של פעמים כהשתלמות למטפלים, ומתקיימת גם כחלק מתכנית לימודי הפסיכותרפיה בתכנית לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת.

הסדנה מתקיימת בקבוצה קטנה של מטפלים.

פרטים:
למידע נוסף על המנחהד"ר שלמה זלוטניק
קהל היעד לסדנה: מטפלים עם רקע דינמי וניסיון קליני
היקף הסדנה: ששה מפגשים בני 4 ש"א כל אחד, סה"כ 24 ש"א
זמני הסדנה: ימי שני,
סדנת בוקר בין 10 ל  13:00;
סדנת אחה"צ, בין 15:30 ל 18:30
עלות הסדנה 1,600  ₪, מחיר לתלמידים ובוגרים של יישומים קליניים- 1,400 ₪.
מקום ההשתלמות: מרכז יישומים קליניים בבת חפר (ביציאה של כביש 6 לכיוון נתניה)
 
ההשתלמות נפתחת ביום שני, ה – 18.2.19 ותתקיים אחת לשבוע עד סוף מרץ (25.3.19)
ההרשמה לסדנה מסתיימת בסוף ינואר 2019.
 

לפרטים אנא צרו עמנו קשר בטלפון- 0544-900-161 או במייל בציון הפרטים שלכם ל  info@yissumim.co.il
להרשמה לסדנה- אנא שלחו לנו במייל מידע לגבי הרקע המקצועי שלכם.

למשתתפים בסדנהכניסה לרשימת הקריאה (נדרשת סיסמא)

למידע ועדכונים עשו לייק לדף הפייסבוק שלנו :
https://www.facebook.com/YissumimC
 

 


לייבסיטי - בניית אתרים