סדנת זכרונות מוקדמים ואבחון ממוקד

בהנחיית ד"ר שלמה זלוטניק

בקשת זיכרונות מוקדמים בתחילת הטפול מאפשרת למטפל לאפיין במעין "סקיצה ראשונה" את מתווה הטיפול הצפוי. זהו אמצעי האצה והמחשה של הדרך בה ניתן יהיה להניע שנוי באזורי הסבל של המטופל. הבקשה לזיכרונות מוקדמים מתקבלת כהזמנה מה'לא מודע' של המטופל להציג את 'הבנתו' לגבי סיבת הפניה. 'ההזמנה' הינה סוגסטיה הנגזרת מההקשר – מועד תחילת הטיפול. כתוצאה, מתקבלת יצירה סובייקטיבית אשר אינה משקפת בהכרח את עברו של המטופל, אלא, מיקרו-קוסמוס של הסבל הנפשי הממשי שלו.

בסדנה, נלמד כלי טיפולי משמעותי המאפשר לזהות כיצד החשיבה הראשונית הלא מודעת מגישה על "מגש של כסף" את 'נושא' הטיפול, הביטויים השונים שלו והפרוגנוזה העצמית הלא מודעת של המטופל לגבי 'נושא' זה. נבנה את המיומנות הקלינית של זיהוי זה ואת אופני ישום הבנות אלו בטיפול.

הגישה שבה נשתמש ואותה נכיר היא הגישה הדינמית המתמקדת ואפשרויות יישומה בטיפול מתוכנן בזמן ומתוך עיבוד הזכרונות המוקדמים. בסדנה נקבל על כך רקע קצר ונעמיק בכלים שהגישה נותנת לפענוח והבנת משמעותם של זכרונות מוקדמים.

הסדנה דורשת פתיחות, יכולת ונכונות לעזור ולהיעזר על ידי המשתתפים במהלך הסדנה. הנוכחות של ה"אחר" היא מכרעת לצורך החוויה ההתפתחותית המתרחשת במהלך השיתוף.

הסדנה התקיימה מספר רב של פעמים כהשתלמות למטפלים, ומתקיימת גם כחלק מתכנית לימודי הפסיכותרפיה בתכנית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת.
הסדנה מתקיימת בקבוצה קטנה של מטפלים, ומיועדת למטפלים בעלי תאר שני ופסיכותרפיסטים

פרטים

למידע נוסף על המנחה: ד"ר שלמה זלוטניק

קהל היעד לסדנה: מטפלים עם רקע דינמי וניסיון קליני

למידע נוסף - אנא צרו איתנו קשר בטל': 054-4900161 או במייל, בציון רקע מקצועי ופרטי קשר: yissumimk@gmail.com