couple_psychotherapy
התכנית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית  |  סדנת פרוש חלומות  |  
צרו איתנו קשר:


 
התכנית הדו-שנתית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית:
מסגרת לימודים מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית
בלימודי טיפול זוגי
 
ההרשמה לשנה"ל תש"פ נפתחת בינואר 2019
 
התכנית ללימודי טיפול פסיכואנליטי זוגי באה להקנות את הידע והמיומנות הנדרשים על מנת לעסוק באופן מקצועי בטיפול זוגי, עם העמקת הידע הדינמי הרלוונטי גם לטיפול פרטני. התכנית מיועדת למטפלים העוסקים בפסיכותרפיה דינמית. 
התכנית מוכרת ע"י האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי כחלק מדרישות ההכשרה.

יחד עם צוות מורים מנוסה בהוראה, טיפול והדרכה בטיפול זוגי, יצרנו תכנית מרתקת בצבעים שלנו- עם דגשים התיחסותיים וממוקדים בנוסף לרקע דינמי עשיר ומגוון. בתכנית נכיר הבטים שונים של משמעות הקשר הזוגי, הקשיים שמופיעים בו והפוטנציאל שיש בו לצמיחה עבור שני בני הזוג. נלמד כיצד ניתן בעזרת טיפול זוגי לסייע לשני בני הזוג להתמודד עם הקשיים ולממש פוטנציאל זה בקשר בינהם. 
לימודי טיפול זוגי, התכנית לטיפול זוגי
התוכנית מבינה את הזוגיות כהזדמנות, והטיפול הינו קטליזטור במיצוי אפשרות זו לשינוי משמעותי, עבור כל אחד מבני הזוג ולשניהם כזוג. הטיפול הזוגי שילמד בתכנית מתייחס על כן הן למישור הזוגי והן למישור הפרטני. 

תנאי הקבלה
התכנית מיועדת לפסיכולוגים קליניים ופסיכותרפיסטים דינמיים, בעלי ניסיון בטיפול בפסיכותרפיה דינמית בליווי הדרכה. להרשמה לתכנית, יש לשלוח טופס הרשמה וקו"ח מקצועיים. 
להורדת טופס הרשמה לתכנית

מטרות לימודי הטיפול הזוגי בתכנית:
- להקנות בסיס להבנת זוגיות וקשרי הגומלין בין היחיד והזוגיות 

-  לתת ידע באבחון וטיפול ממוקד של הבעיות ביחסים הזוגיים והבנה עמוקה של משמעותם בהקשר ההתפתחותי של היחיד ושל הזוג. 
- להכשיר מטפלים במיומנויות התערבות בטיפול זוגי בגישות דינמיות, בדגש על הבטים התיחסותיים וממוקדים.
 לימודי טיפול זוגי, התכנית לטיפול זוגי
בתכנית נלמד על הקשר הזוגי והטיפול הזוגי בהבטים שונים שייצרו מארג מורכב. בראי התיאוריה של יחסי אובייקט נבחן את האופן שבו בני הזוג תופסים את האחר/ת ואת עצמם בתוך הזוגיות, עם האחר כמסך להשלכות של הפנמות מהעבר. נעמיק בהבנת השימוש במושגים כמו השלכה, הזדהות השלכתית וקנוניה והעבודה הפרשנית בחדר הטיפול הזוגי. נראה מהן הדרכים בהן יכול המטפל לסייע לשני בני הזוג לקחת בעלות מחודשת על חלקים שהושלכו והופקדו אצל בן הזוג באופן שיסייע הן לקשר הזוגי והן לצמיחה האישית של כל אחד מבני הזוג.
 לימודי טיפול זוגי, התכנית לטיפול זוגי
נלמד על קונפליקטים כאבן יסוד בחיים הזוגיים, ועל תפקידם הן בבחירת בן הזוג והן בשבירת הקשר הזוגי. נתייחס לתהליכים העומדים בבסיס הקשר כמו בחירת בן הזוג , אינטימיות , דחפים, אהבה ושנאה, עולם היצוגים של כל אחד מבני הזוג בנפרד והמיכל הזוגי המשותף. נבחן את ביטויים של התמסרות, העתרות ושליטה בזוגיות. נראה כיצד  "מבקשת" המיניות מפגש בטיפול הזוגי, לעיתים באופן גלוי ומוצהר ולעיתים באופן מוסווה, הססני ועקיף. נבחן כיצד נוכל כמטפלים לגעת בנושא כה פרטי ואינטימי, מורכב ורגיש, הכורך בחובו תחושות חשיפות, בושה ופגיעות. נחקור את המרחב ההתייחסותי - התקשרותי המגוון והאינסופי בו צומחות וארוגות זו בזו האהבה, הארוטיקה והתשוקה, ואת המורכבות ועושר הניואנסים שלהן במהלך החיים בקשר עצמי - אחר.
לימודי טיפול זוגי, התכנית לטיפול זוגי
בהבט הממוקד שבתכנית נבחין בין החלקים הבעייתיים בזוגיות כפי שנגזר ככרוניקה ידועה מראש מהמבנה של הכאב האישי וההגנות של כל אחד מבני הזוג ומהמפגש בינהם, לבין היעוד של הזוגיות או הריפוי שהזוגיות יכולה בפוטנציאל שלה להוות עבור כל אחד מבני הזוג.  דרך כלי ההתבוננות והעבודה הממוקדים, נלמד להבין את הקושי הזוגי גם כנגזרת של המצוקה האישית של כל אחד מבני הזוג, ואת המצוקה האישית כניזונה ויוצרת בו זמנית את הקושי הזוגי. נרחיב את גבולותיו של הטפול זוגי מעבר להקלה של סבל זוגי ואישי בתוך הזוגיות ונבחן את האפשרות לפתח בטיפול את הזוגיות כמדיום טרנספורמטיבי עבור כל אחד מבני הזוג ועבור הזוגיות המשותפת כישות.
 לימודי טיפול זוגי, התכנית לטיפול זוגי
המשתתפים יוזמנו לדיאלוג חי עם החומרים הנלמדים תוך שיתוף בהתנסויותיהם, התלבטויותיהם, רעיונותיהם ומחשבותיהם מתוך המפגש עם מטופלים ועם עצמם.
זאת ועוד...הנה כאן פרוט הקורסים שילמדו בתכנית.
לימודי טיפול זוגי, התכנית לטיפול זוגי
לימודי טיפול זוגי, התכנית לטיפול זו
נושאי מפתח בהם נעסוק בתכנית לטיפול זוגי הינם:
- כיצד יכול המטפל לעשות את המעבר מאופן הטיפול הפרטני לטיפול זוגי. מהן ההתאמות הנדרשות שיש לעשות בהתחשב בייחודיות של טיפול זוגי?  כיצד יכול המטפל לבנות ברית טיפולית עם כל אחד מבני הזוג ועם הזוג כישות עצמאית?
-
 בחירת בני זוג וזוגיות כאתגר; המפגש הזוגי כמשאת נפש כמוסה
תהליכים בהתפתחות הזוגית והתפתחותם של דפוסי זוגיות
באילו מצבים חשוב שהמטפל יפנה את המטופל בטיפול זוגי לטיפול אישי ובאילו מצבים- ההפך? כשאי ההפניה לטיפול זוגי מעלה באופן ניכר את הסיכון של הגברת הקונפליקט ופירוק הקשר הזוגי?-- מהי משמעות הקונפליקט הזוגי ותפקידו הן בבחירת בן זוג והן בשבירת הקשר הזוגי; טיפול בזוגות ברמת קונפליקט גבוה
ההתיחסות למיניות בתוך הקשר הזוגי באופן בונה ומשולב בתוך הטיפול הזוגי ומתוך יחסי ההעברה המתרחשים בטיפול
- הטיפול במשברים זוגיים בראי ההבנה הדינמית של אישיותם של בני הזוג.

נושאים אלו יבחנו בתכנית הן במישור התיאורטי והן בהדרכה על מקרים טיפוליים של הלומדים, אשר יתייחסו לדוגמאות שונות של קשר זוגי- הטרוסקסואלי והומוסקסואלי, פרק א' ופרק ב' ולעבודה עם הורים.

לתקצירי הקורסים בתכנית


קהל היעד לתכנית לפסיכותרפיה זוגית: פסיכולוגים קליניים מומחים ופסיכותרפיסטים דינמיים בעלי תואר שני טיפולי, ידע ונסיון בפסיכותרפיה דינמית:
התכנית מיועדת לפסיכותרפיסטים דינמים שהנם בעלי נסיון קודם בעבודה עם זוגות- כגון טיפול זוגי, הדרכת הורים, טיפול משפחתי- ומעונינים לבסס את הידע התיאורטי והמעשי הרלוונטי הן לטיפול זוגי והן לטיפול פרטני; וכן לפסיכותרפיסטים דינמים חסרי נסיון בטיפול זוגי המעונינים להרחיב את תחום העסוק שלהם לטיפול זוגי באמצעות למידה מקצועית של התחום והעמקת הידע הדינמי שלהם. במובן זה נותנת התכנית הן לימודים של תחום טיפולי והן לימודי המשך בפסיכותרפיה דינמית.


צוות המורים והמדריכים בתכנית לטיפול דינמי זוגי
לתכנית צוות מורים קטן על מנת שהמורים ילמדו קורס הן בשנה הראשונה והן בשנה השניה ובאופן זה ירחיבו בשנה השניה באופן ספיראלי את התכנים שנלמדו בשנה הראשונה ויצרו קשר מתמשך עם הלומדים בתכנית. המורים הנם מטפלים דינמיים מנוסים העוסקים בטיפול זוגי, בהדרכה ובהוראה.

רשימת המורים בתכנית לטיפול דינמי זוגי:
ד"ר עירית קליינר פז- פסיכולוגית קלינית ומדריכה, מורה בטיפול זוגי 
אורנה שור- פסיכולוגית קלינית ובוגרת המסלול ההתיחסותי בפסיכותרפיה, מדריכה מוסמכת
ד"ר שלמה זלוטניק- פסיכולוג קליני וראש ביה"ס לפסיכותרפיה ביישומים קליניים

דורית יערי טוניק- עו"ס קלינית, מטפלת זוגית ומשפחתית ומדריכה מוסמכת, פסיכותרפיסטית ומדריכה 
שמואל גרזי- פסיכולוג קליני ופסיכואנליטיקאי מנחה, מורה ומדריך בבתי הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת חיפה
רון נסים- פסיכולוג קליני ומטפל זוגי ומשפחתי מוסמך


את ההדרכה בטיפול זוגי ניתן לקבל מתוך רשימת המורים והמדריכים של התכנית וכן ע"י הדרכה חיצונית של מטפלים דינמיים זוגיים.
למידע נוסף על צוות ההוראה וההדרכה בתכנית

מתכונת הלימודים
תכנית לימודים דו שנתית בהיקף 300 ש"א, הנלמדת במתכונת של יום לימודים אחד בשבוע.
במחזור שיתחיל את לימודיו בשנה"ל תשע"ט יתקיימו הלימודים בימי
רביעי אחה"צ בין השעות 16:00- 20:30. כל מפגש הינו של 5 ש"א, וכולל לימוד תיאורטי והדרכה קבוצתית על מקרה שמביאים התלמידים ליישום החומר התיאורטי שנלמד במפגש.
במסגרת התכנית נדרשים התלמידים לקיים לפחות שני טיפולים זוגיים מתמשכים במקביל, ולקבל הדרכה דינמית זוגית על הטיפולים הזוגיים שיקיימו במהלך התכנית. סה"כ 50 שעות הדרכה. 

הלימודים בתכנית מתקיימים במרכז יישומים קליניים בבת חפר (ביציאה של כביש 6 לנתניה). 
הלימודים מתקיימים ברצף החל מפתיחת השנה האקדמית ועד סוף יוני, למעט חגים, סה"כ 30 מפגשים שבועיים בכל שנת לימודים. הלימודים בשנה"ל תשע"ט נפתחים באוקטובר 2018.
המתקבלים לתכנית מחויבים לתכנית המלאה.
 
לימודי פסיכותרפיה לימודי פסיכותרפיה
                        כיתת למוד  במרכז                                      כיתת הדרכה
 

תעודה
עם סיום התכנית ובכפוף לעמידה בחובות ולהשלמת מכסת שעות ההדרכה יקבלו התלמידים בתכנית תעודת גמר בלימודי טיפול זוגי, בתכנית לפסיכותרפיה דינמית זוגית מטעם מרכז יישומים קליניים.

דרישות הלימודים בתכנית:

במהלך הלימודים נדרש מהלומד:

  • לטפל בטיפול דינמי זוגי תחת הדרכה- לפחות 2 טיפולים זוגיים בתדירות שבועית
  • קריאת חומרי לימוד (מרביתם בעברית) 
  • השתתפות פעילה והצגת מקרים
  • נוכחות בכל ההרצאות והסמינרים המועברים במסגרת התכנית, לא פחות מ 80%.
  • הגשת עבודת סיום לקראת סוף התכנית
עלות הלימודים בתכנית
עלות שנת לימוד בתכנית- 9,615 ש"ח לפני מע"מ

להרשמה לתכנית, אנא שלחו לנו במייל את חומר ההרשמה כמוסבר בטופס.
להורדת טופס הרשמה לתכנית
הנכם מוזמנים להיות איתנו בקשר בטלפון 0544-900-161 או במייל info@yissumim.co.il

למידע ועדכונים עשו לייק לדף הפייסבוק שלנו :
https://www.facebook.com/YissumimC


לימודי טיפול זוגי, לימודי טיפול דינמי זוגי, לימודי פסיכותרפיה זוגית, התכנית לטיפול זוגי, לימודי פסיכותרפיה דינמית זוגית, הכשרה בטיפול זוגי

לייבסיטי - בניית אתרים