עבודה טיפולית עם הורים בפסיכותרפיה של הילד- 

השתלמות קיץ קצרה בהנחיית עדנה רוטלמן

בכל טיפול של ילד, ההורים נוכחים באופן אקטואלי ולא רק כגורם מהעבר וכדמות מופנמת. כל ילד שמגיע לטיפול עושה זאת כי הוריו מחליטים זאת; ההורים הם האחראים להביאו לטיפול והם חלק מתהליך ההתפתחות הטיפולית.  מכאן שהעמדה הלא מודעת של ההורה כלפי הילד, הסימפטום שלו והטיפול שלו חשובה ותהיה מפתח לתהליך הטרנספורמטיבי בסיטואציה הטיפולית. אם בטיפול בילד לא נחזיק את הממד הזה, יתכן מאד שנהייה עיוורים לחלק מהתהליך המתרחש.

בטיפול ההורי נעסוק בהבנת הסובייקטיביות של הילד, קשייו ההתפתחותיים, תהליכי חיבור ונפרדות; העמדה הלא מודעת של כל הורה כלפי כל ילד; ההשלמה או הקונפליקטים בין ההורים סביבו וסביב ההורות בכלל ובמה שמשתחזר באופן לא מודע מההיסטוריה של ההורים בקשר עם הילד או הילדים. נחקור את המשמעות של המעבר להורות, את ההתמודדות ההורית בשלב ההתפתחותי של הילד ושל ההורים ואת התסריטים הנרציסטיים הבאים לידי ביטוי בקשר.

במהלך הסדנה נחקור ספרות שעוסקת בעבודה הטיפולית עם הורים ונחשוב ביחד על הסוגיות המתעוררות בעזרת דוגמאות מהספרות ומהניסיון הקליני של המשתתפים ושל המנחה.

ההשתתפות בהשתלמות תדרוש קריאת חומרים והבאת דוגמאות מקרים לדיון.

למשתתפים בהשתלמות תנתן תעודה עם סיומה במידה והשתתפו מעל 75% מהמפגשים.

קהל היעד- מטפלים בעלי תואר שני טיפולי עם ידע דינמי, נסיון בטיפול בילדים ובעבודה עם הורים

היקף ההשתלמות- 24 ש"א

זמני ההשתלמות- 

4 מפגשים בחודש יולי בימי שלישי, בין 9:30 ל14:30,

 בתאריכים 4.7.23,  11.7.23,  18.7.23,  25.7.23

מקום ההשתלמות: מרכז יישומים קליניים בבת חפר 

עלות ההשתלמות:

1,800 ש"ח לאנשי מקצוע;

1600 ש"ח לבוגרים של יישומים קליניים; 1500 ש"ח לתלמידים בהווה של יישומים קליניים.

על המורה- עדנה רוטלמן היא פסיכולוגית קלינית מדריכה, בוגרת התוכנית לפסיכותרפיה ה.ל.פ.ב.א. עבדה שנים רבות בבית החולים שלוותה כפסיכולוגית אחראית במרפאת הילדים ונוער הנוטרים. הדריכה ולימדה פסיכולוגים בשלבים התפתחותיים שונים וצוותים רב מקצועיים בבית החולים. הנחתה סמינר קליני בתוכנית לפסיכותרפיה ה.ל.פ.ב.א. ולימדה בתוכנית לפסיכותרפיה לפסיכולוגים חינוכיים קורס ב"עבודה טיפולית עם הורים בפסיכותרפיה של הילד". מדריכה פרטנית בתוכניות לפסיכותרפיה. עוסקת בהדרכה, הוראה ולווי הצוות הניהולי והטיפולי במרכז החרום "לב הדסים". מנחה סמינר על טכניקה בטיפול בילדים ומדריכה קבוצה רב-מקצועית בעמך נתניה. בקליניקה ברעננה מטפלת בילדים, נוער ומבוגרים, עוסקת בהדרכה פרטנית וקבוצתית ובהוראת סמינרים בנושאים בתחום הפסיכותרפיה של הילד. מלמדת בביה"ס לפסיכותרפיה "יישומים קליניים".

לפרטים והרשמה- יש למלא ולשלוח לנו את טופס בקשת ההרשמה במייל yissumimk@gmail.com (תלמידי יישומים קליניים פטורים).