psychology_course
התכנית לפסיכותרפיה דינמית וממוקדת  |  התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית  |  סדנת פרוש חלומות  |  
צרו איתנו קשר:


 
להבין את סיפור חיי - פרספקטיבה פסיכולוגית ממוקדת
קורס שנתי של לימודי העשרה בפסיכולוגיה
בהנחיית שלמה זלוטניק- פסיכולוג קליני ומרצים אורחים

כיצד נוכל להבין את סיפור חיינו באופן בו הוא נפרש במימדי החיים השונים? כמו למשל: באופן בו אנו חווים את עצמנו ואת העולם; בקשרים שלנו עם אנשים אחרים, ומה הם מספרים לנו על עצמנו; בהורות, בזוגיות, בקריירה? מדוע התפתחו חיינו כפי שהתפתחו? מדוע בחרנו כפי שבחרנו? מהם הפערים שנוצרו לעומת הציפיות והתפיסות המוקדמות שהיו לנו? 
האפשרות להבין את החיים כסיפור אחד המתפתח מאירועים וכאבים מכוננים – היא מרתקת וחשובה. בניית והבנת סיפור החיים האישי מאפשרת לזהות את צירי החיים המרכזיים בעבר, בהווה ובעתיד. 
 
בקורס נתבונן באופן בו המציאות הנפשית הפנימית מתכתבת ומכתיבה את המציאות החיצונית של החיים. נפגש עם תכנים לא מודעים, העוסקים בשאלות מרכזיות בנושאים של זהות, ביטחון, שייכות, אהבה וערך. נקבל התבוננות חדשה להבנת מצבים רגשיים ובין-אישיים.
הלימוד הינו תיאורטי ומשלב התנסות חוויתית של המשתתפים הדורשת פתיחות מחד אך פתוחה לבחירה לשתף מאידך.
 
הקורס מיועד למי שמתעניין במבט פסיכולוגי אישי על עצמו ועל אחרים, לאנשים העובדים עם אנשים, או סקרנים לגביהם ולגבי עצמם.
הקורס בנוי ממספר יחידות הנותנות את הבסיס וההתפתחות של הידע והחויה:
 
1. ניתוח זיכרונות מוקדמים 
זיכרונות מוקדמים הינם כלי משמעותי המגיש על "מגש של כסף" את הנושא האישי. נעמיק את היכרותנו עם הביטוי הלא מודע של נושא מרכזי ונלמד לבנות את ההיסטוריה הסובייקטיבית שלנו כנראטיב שהתפתח מתוך כאב אישי כפי שהוא מאותר בשיח הקבוצתי.
 
2. התבוננות פסיכולוגית על מצבים נפשיים תוך אישיים ובינאישיים 
נכיר מושגים פסיכולוגיים כמו הלא מודע, מנגנוני הגנה וחזרה כפייתית, הפרעות אישיות, ואת הקשר לחרדה ודיכאון . 
 
3. בניית הסיפור האישי  במודל "שתי וערב" 
הכרות עם המוקד בתחומי החיים המרכזיים כעמודות  ובניה מתמשכת  של הסיפור האישי כפס רוחב החוצה עמודות אלו.
 
4. מושגי יסוד בפסיכולוגיה בין-אישית 
נעמיק בהכרות עם מושגים המתייחסים לאינטרקציות בין-אישיות כגון הזדהות השלכתית, שחזור, הפעלה והחצנה. 
 
5. המשמעות הבינאישית של המוקד- זוגי והורי 
כיצד נוצר הריקוד בין בני זוג סביב מוקד משותף הנבנה בין שניהם וכיצד הוא מתבטא בזוגיות ובהורות?
 
6. המוקד בהקשר המקצועי וכבסיס להתפתחות מקצועית 
התפתחות ושינויים אישיים שאנו עוברים במהלך החיים מביאים לא אחת לרצון לבטא זאת גם בשינוי מקצועי. יחד עם זאת, לעיתים אנו עושים שינוי מקצועי מתוך רצון להשתחרר מחויה פנימית מעיקה ומגלים שהיא חוזרת גם במקום העבודה או בתפקיד החדש. כיצד ניתן לעשות בה שינוי? כיצד יכולה המציאות הפנימית להשתנות דרך המציאות החיצונית ומהו תהליך השינוי הכולל שיש לעשות? 
 
7. חלונות לחלומות
את סדרת המפגשים נסיים בסדנה כיצד להבין חלומות. נלמד על משמעות החלומות כתכנים וחוויות לא מודעות אלו המעובדים על ידי ה'לא מודע' ע"י חשיבה ראשונית. נלמד להבין מסר זה ונתוודע לתכנים, התלבטויות ודרכי פתרון אפשריות בהן עוסק הלא מודע. נבחן מה תפקיד החלומות כמנגנונים היוצרים זהות וריפוי עצמי ומה הם מלמדים אותנו.
 
פרטי המפגשים
לקורס 27 מפגשים, והוא יתקיים אחת לשבוע (למעט חגים) בבת חפר ובתל אביב החל מאמצע נובמבר 2013 ועד סוף יוני 2014.
עם סיום הקורס, יקבלו המשתתפים אשר ישתתפו מעל 80% במפגשים, תעודה המעידה על השתתפותם בקורס.
 
בתל- אביב, הקורס יתקיים בקמפוס האמנויות של סמינר הקיבוצים, רח' שושנה פרסיץ 3 (חניה חופשית במקום), בימי שלישי בערב, בין השעות 19:45- 21:45.
 
עלות
מחיר הקורס השנתי הוא 10 תשלומים חודשיים של 350 ש"ח לחודש, כולל מע"מ
 
המרצים
הקורס בהנחיית מנהלים ומרצים מביה"ס לפסיכותרפיה ביישומים קליניים, מרכז לטיפול פסיכולוגי ממוקד, הכשרה והדרכה.

 
שלמה זלוטניק- ראש ביה"ס לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת ומרכז "יישומים קליניים". פסיכולוג קליני בכיר המטפל במבוגרים בטיפול פרטני וזוגי בקליניקה פרטית בבת חפר ובת"א. לומד לדוקטורט בתכנית לפסיכואנליזה ופרשנות באונ' בר-אילן. מרצה ומדריך בביה"ס לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת, בהשתלמויות והכשרות מקצועיות למטפלים בתחום הדינמי הממוקד בתחנות פסיכולוגיות, שירותי בריאות הנפש ועוד. 
 
טלי אבידן- פסיכולוגית קלינית בכירה ומדריכה מוסמכת בפסיכותרפיה ובפסיכו דיאגנוסטיקה, המשלבת בגישתה הטיפולית התבוננות דינאמית אינטרסובייקטיבית. בעלת קליניקה פרטית בנתניה ובבת חפר. בוגרת התוכנית לפסיכיאטריה של הגיל הרך והתוכנית האינטר סובייקטיבית במסגרת לימודי המשך באוניברסיטת ת"א. בעלת נסיון עשיר בטיפול בגיל הרך, בעבודה דיאדית (הורה-ילד), בטיפול  playtherapy בילדים, טיפול בנוער ומבוגרים,  והדרכות פרטניות וקבוצתיות למטפלים. 
 
 ד"ר נרדה בן-חורין (Phd)  - מנהלת ביה"ס לפסיכותרפיה במרכז יישומים קליניים ועוסקת בייעוץ אישי לשינוי והתפתחות מקצועית עם אנשים המשפיעים על אנשים מתוך מפגש עם עצמם. בעלת פוסט דוקטורט בחקר המוח בנושא של תהליכי למידה וזכרון במכון וייצמן; ובעלת רקע מקצועי מגוון בתחומים של ליווי לשינוי, מחקר ופיתוח אקדמי, שיווק ופיתוח עסקי.
 
למידע והרשמה
צרו קשר בטלפון 054-330-6242 או במייל info@yissumim.co.il
לייבסיטי - בניית אתרים